Hikayemiz

Birdiejay'in hikayesini anlatmak için mikrofonu markamızın kurucusu Bilge'ye teslim ediyoruz:
 
Birdiejay'in ilk adımları, ben Amerika'da yüksek lisans yaparken atıldı. Hayatım boyunca voleybol, koşu, pilates gibi sporun çeşitli dallarıyla uğraştığım için spor giyim hep hayatımdaydı. Fakat spor giyim ürünleri beni hep hayal kırıklığına uğratıyordu: birkaç yıkamada atan dikişler, soyulan logolar, kaşındıran kumaşlar, oturmayan kesimler... eminim siz de ne demek istediğimi çok iyi anlıyorsunuz.
2018'de Amerika'ya gittikten sonra spor giyimin orada çok başka bir boyutta olduğunu farkettim. "Athleisure" olarak adlandırılan bu kıyafetler sadece spor salonlarını değil, sınıfları, havalanlarını, kafeleri, aklınıza gelen her yeri ele geçirmişti. Türkiye'deki seçeneklere göre çok daha kaliteli, rahat ve şık oldukları için ben de bu kıyafetlerin sıkı tüketicileri arasında yerimi aldım. Hatta başka bir şey giymez oldum desem abartmış olmam.

2020 yılının kış tatili için Türkiye'ye dönmek üzere valizimi hazırlarken kendime dedim ki "mezuniyet yaklaşıyor, Türkiye'ye dönmeyi düşünüyorum, bu kalite Türkiye'de yok, o nedenle alabildiğim kadar satın alayım." Tam o anda şimşekler çaktı: bu kalitede ürünler Türkiye'de yoksa, neden ben başlatıp Amerika'dakilerden daha da iyisini yapmıyordum?

O günden beri Birdiejay'i hayata geçirmek üzere çalışıyorum: dünyanın dört bir yanında birçok üreticiden numune siparişleri, defalarca yıkanarak ve birçok kişi tarafından saatlerce giyilerek test edilen ürünler, beden ve kesim revizyonları... bu liste uzar gider. Zaten paketlemesinden websitesine, ürünlerden logomuza Birdiejay'i ne kadar özenerek hayata geçirdiğimizi ilk görüşte anlayacağınıza eminim. 

Birdiejay'in kendi değerlerimi yansıtması ve benim de çok severek, gönül rahatlığıyla kullanacağım bir marka olması benim için çok önemliydi. O nedenle modası geçmeyecek, uzun yıllar kullanılabilecek kalitede, tüm gün giyilebilecek rahatlıkta, içinde çok iyi hissettiğim şıklıkta bir marka yaratabildiğim için çok mutluyum. 

Birdiejay, her şeyiyle çok içime sinen bir marka oldu. Umarım siz de en az benim kadar seversiniz.

Sevgiler,

Bilge Çavuş

Bilge Çavuş kimdir?

Bilge, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde ve MBA (işletme yüksek lisansı) eğitimini Harvard Üniversitesi'nde tamamladı. Unilever, McKinsey & Company gibi şirketlerde kurumsal hayatı deneyimledikten sonra spor giyim tutkusu onu bu alanda girişimci olmaya yönlendirdi. Bilge, aynı zamanda eğitim ve kariyer deneyimlerini Youtube kanalında merak edenlerle paylaşıyor.

Instagram: https://www.instagram.com/bilgecavus_/
Linkedin: https://www.linkedin.com/in/bilge-cavus/